• Informácia o štúdiu:

• Denné štúdium určené pre chlapcov

Dĺžka prípravy: dvojročné denné štúdium so striedaním jedného dňa teoretického a štyroch dní praktického vyučovania v týždni

Podmienky prijatia: Štúdium je určené pre žiakov, ktorí ukončili základnú školu úspešne v nižšom ako 9. ročníku štúdia, prevažne pre žiakov zo sociálne alebo inak znevýhodneného prostredia. Konkretizácia kritérií na prijímacie skúšky vrátane bodového hodnotenia sú stanovené každoročne.

Zdravotné požiadavky na žiaka

Na prijatie do učebného odboru 3686 F stavebná výroba môžu byť prijatí uchádzači s dobrým zdravotným stavom. Zdravotnú spôsobilosť uchádzačov písomne potvrdí dorastový lekár na začiatku štúdia. Uchádzači nesmú trpieť :

- závažným ochorením pohybového ústrojenstva znemožňujúcim fyzickú prácu

- závažnými ochoreniami kože, dýchacích ciest, endokrinnými ochoreniami

- posudzujú sa sklony k chorobám srdca, obličiek, močových ciest, alergie, reumatizmus

- závažnými nervovými a psychickými chorobami, záchvatovými chorobami, epilepsiou

V prípade žiakov so zmenenou pracovnou schopnosťou je potrebné odporúčanie posudkovej komisie sociálneho zabezpečenia.

Profil absolventa: Absolvent dvojročného učebného odboru 3686 F stavebná výroba po ukončení štúdia záverečnou skúškou získava kvalifikáciu na úrovni ISCED 2C , ktorá je určená k príprave žiakov na povolanie, získanie prvej odbornej kvalifikácie a priamy vstup na trh práce. Vytvára podmienky na možnosť pre vstup do vyšších programov vzdelávania.

Po nástupnej praxi a zapracovaní je pripravený samostatne ako pomocný stavebný robotník vykonávať základné odborné technologické činnosti pri realizácií stavieb.

Po ukončení prípravy vie používať vhodné materiály, pracovné náradie a technologické postupy. Vie hospodárne pracovať s energiami a strojovými zariadeniami, pozná zásady hygieny práce, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ochrany pred požiarom a ochrany životného prostredia.

Je manuálne zručný. Vie zhotovovať a realizovať jednoduché stavebné úpravy. Je schopný v požadovanej kvalite a estetickom vzhľade zrealizovať pomocné technologické postupy murárskych, maliarskych, tesárskych a inštalatérskych technológií, prípravné a dokončovacie stavebné práce.

Absolventi získajú schopnosť pracovať v tíme, prevziať zodpovednosť za svoju prácu a vykonávať kvalifikovane jednoduché pomocné stavebné práce.

Doklad o ukončení štúdia a nadväzná odborná príprava (ďalšie vzdelávanie):

Po ukončení štúdia získava absolvent vysvedčenie o záverečnej skúške.

Po úspešnom absolvovaní doplnkového kurzu, ktorým ukončí II. stupeň základnej školy môže žiak pokračovať vo vzdelávacom programe na úrovni ISCED 3C.