•

Zlúčením SOU strojárskeho v Dobšinej a SOU obchodného v Nižnej Slanej vzniklo 1.7.1995  SOU Dobšiná so sídlom v Nižnej Slanej. Po spojení obidvoch SOU boli zachované všetky odbory a tak v nasledujúcich školských rokoch študovalo na škole okolo 480 žiakov v troch študijných, štyroch učebných odboroch, v nadstavbovom štúdiu a DOŠ.

V rámci racionalizácie stredného školstva sa počet študijných a učebných odborov zredukoval a v roku 1997 končili poslední absolventi DOŠ. Škola si ponechala odbory, o ktoré žiaci základných škôl v regióne prejavovali záujem. So znižujúcou sa populáciou v regióne sa znižuje aj počet žiakov v škole.

Od 1.11.2005 škola zmenila sídlo ako aj názov a zo SOU sa stala Stredná odborná škola, Zimná 96, Dobšiná.

Zmeny v sieti škôl a školských zariadení v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja pokračovali a od 1.9.2011 spojením Gymnázia a Strednej odbornej školy v Dobšinej vznikol nový právny subjekt Spojená škola, Zimná 96, Dobšiná s organizačnými zložkami Gymnázium, SNP 607, Dobšiná a Stredná odborná škola, Zimná  96, Dobšiná.

Od roku 2011 dochádza k demografickým zmenám v meste Dobšiná a spádovej oblasti. Mladá generácia obyvateľov migruje za prácou do priemyselnejších oblastí Slovenska, a tým postupne klesá i populácia žiakov, potenciálnych záujemcov o štúdium na gymnáziu. V roku 2016 škola nemá do plánu výkonov zaradené štvorročné triedy gymnázia pre nedostatok záujmu o štúdium. V roku 2020 sa ruší aj osemročné štúdium, a tým organizačná zložka Gymnázium, SNP 607, zaniká.

V školskom roku 2020/2021 škola figuruje pod názvom Spojená škola , organizačná zložka Stredná odborná škola techniky a služieb, Zimná 96, Dobšiná. Vzdeláva študentov v štvorročných maturitných odboroch, trojročných učebných odboroch. Žiakom základných škôl, ktorí neukončili základné vzdelanie 9. ročníkom, umožňuje študovať v dvojročných učebných odboroch. Títo študenti môžu byť zaradení do Kurzu doplnenia si základného vzdelania, ktorý má viacročnú tradíciu úspešného vzdelávania na škole. Žiakom základných škôl tým umožňujeme získať odborné vzdelanie v rámci svojho zamerania, a tým sa môžu zaradiť do pracovného procesu.

V rokoch 2018-2020 škola bola zmodernizovaná a zrekonštruovaná. Vyučovanie je organizované v 3 budovách školy, ktoré sú vo vlastníctve KSK.. Teoretické vyučovanie v budove školy na ulici SNP 607 v Dobšinej, praktické vyučovanie v budove školy na Zimnej ulici 96 a strojárske a stavebné odbory v dielňach na Ulici P.J.Šafárika /Ranč/ v Dobšinej.

V školskom roku 2019/20 škola sa zapojila do duálneho vzdelávania s firmou Kovostroj a.s. Dobšiná, v nej majú možnosť vykonávať odborný výcvik študenti technických odborov mechanik elektrotechnik  a strojný mechanik. Odborný výcvik odborov obchodný pracovník a predavač sa vykonáva v prevádzkach COOP Jednota a MILK-AGRO Dobšiná. Od roku 1996 škola má podnikateľskú činnosť a prevádzkuje reštauráciu Tri ruže v Dobšinej, ktorá je strediskom odborného výcviku učebného odboru hostinský/hostinská.