• Informácia o štúdiu:

• Dĺžka štúdia: 3 roky

Forma štúdia: denná

Nevyhnutné vstupné požiadavky na štúdium: podmienky prijatia na štúdium ustanovuje vykonávací predpis o prijímacom konaní na stredné školy, zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium.

Spôsob ukončenia štúdia: záverečná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní: vysvedčenie o záverečnej skúške, výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania: stredné odborné vzdelanie -  ISCED 3C

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa: absolvent sa ako odborne kvalifikovaný pracovník môže uplatniť v skupine povolaní so zameraním na výrobu, montáž, obsluhu, opravy a údržbu strojov, skupín a podskupín strojov a technických zariadení.

Nadväzná odborná príprava (ďalšie vzdelávanie): vzdelávacie programy nadstavbového štúdia pre absolventov 3. ročných učebných odborov. Špeciálne kurzy, ktoré umožňujú rozšíriť odbornú kvalifikáciu absolventov.

Charakteristiky štúdia: Príprava je zameraná na ručné a strojové spôsoby výroby súčiastok, na montáž, demontáž, opravy a skúšanie obrábacích strojov a zariadení. Súčasťou prípravy je obsluha zváracieho zariadenia na zváranie elektrickým oblúkom a zváranie v ochrannej atmosfére..