• Oznamujeme Vám, že v školskom roku 2024/2025 otvárame odbory:
        2. 2. 2024
        2697 K mechanik elektrotechnik (štvorročný študijný odbor)
        6442 K obchodný pracovník (štvorročný študijný odbor)
        3661 H murár (trojročný učebný odbor)
        6461 H asistent predaja (trojročný učebný odbor)
        2478 F strojárska výroba (dvojročný odbor pre 6.,7. a 8. ročník ZŠ)
        3686 F stavebná výroba (dvojročný odbor pre 6.,7. a 8. ročník ZŠ)
        3178 f výroba konfekcie (dvojročný odbor pre 6.,7. a 8. ročník ZŠ)
        Podávanie prihlášok na štúdium je možné od 1.2.2024.
          • Jar v SOŠ

JAR V SOŠ

So symbolikou a významom Veľkej noci, s príchodom jari oboznamujeme žiakov i my učitelia v rámci prierezových tém v školách. Obdobie jari a Veľkej noci prináša so sebou nový život, farby a radosť. Preto sa snažíme našich žiakov nabádať k tomu, aby boli vnímaví, aby to krásno vedeli prežívať a využiť vo svojej tvorivej práci. Študenti odboru obchodní pracovník majú predmet propagácia a aranžovanie, ale v škole je aj krúžok aranžovania, do ktorého sa môžu zapojiť aj žiaci z iných odborov napríklad výroba konfekcie a hostinský. Každoročne sa zapájame a prezentujeme svoju činnosť aranžerskými prácami na Vianočnej a Veľkonočnej výstavke.

• HODINA O ČERVENOM KRÍŽI

Dňa 21.2.2017sme mali hodinu pod názvom“ Hodina o Červenom kríži“.

Cieľom tejto hodiny bolo upriamiť pozornosť na históriu a činnosť Červeného kríža, na jej 7 základných princípov, na myšlienku humanity a činnosť Červeného kríža doma i vo svete. Okrem prezentovania humanitárnej organizácie sme venovali pozornosť i darcovstvu krvi. V kampani Valentínska kvapka krvi , ktorá sa začala 13.2.2017 a končí 17.3.2017 sme chceli poukázať na prvodarcov odberu krvi. Tohtoročná kampaň má hlavný motív a heslo „Šťastie máme v krvi“. Touto cestou sme chceli vysvetliť študentom význam darovania krvi a podporiť ich v tomto darcovstve a uvedomiť si, aké je dôležité pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú a koľko ľudských životov darovaná krv už zachránila alebo minimálne zlepšila kvalitu života. Známy slogan vystihuje podstatu: Daruj krv a zachrániš život!

Košický zlatý poklad

7.12. 2016 sa žiaci SOŠ Dobšiná zúčastnili exkurzie v Košiciach.

Pri nastupovaní do autobusu bol spočiatku menší chaos, ale potom sa všetci usadili na svoje miesta a vyrazili do metropoly východu. Cestu väčšina žiakov prespala, ale boli aj takí, ktorí sa tichšie rozprávali, alebo surfovali na sociálnych sieťach. Po príchode do Košíc nasledoval rýchly presun do Východoslovenského múzea, kde sa žiaci rozdelili do dvoch asi dvadsaťčlenných skupín. Každá z nich si čo- to vypočula o histórii Košického zlatého pokladu, ale aj o jeho potulkách svetom. Počas rekonštrukcie trezoru v Košiciach poklad putoval, a tak si ho mohlo pozrieť veľké množstvo ľudí z celého sveta. Po zanechaný krátkeho odkazu v knihe návštev, dostali žiaci asi dve hodinky voľnosti. Väčšina z nich si to namierila do pešej zóny na vianočné trhy, kde bola možnosť niečo drobné nakúpiť, ochutnať, a t

• Deň otvorených dverí v SOŠ

SOŠ v Dobšinej má dlhodobú tradíciu svojho pôsobenia v regione. Vychovala mnohých odborníkov v rôznych odboroch technického zamerania a v oblasti služieb.

V školskom roku 2017/2018 by sme chceli otvoriť 3 triedy so skupinovým vyučovaním odborov. V rámci náboru žiakov končiacich ZŠ sme v dňoch 10. a 17. 2. 2017 mali Dni otvorených dverí.

• Po stopách osobností Gemera

Dňa 18.11. 2016 študenti SOŠ sa zúčastnili literárno- historickej exkurzie po stopách slávnych rodákov z Gemera.

Prvou zastávkou bol rodný dom nestora slovenskej matematiky Prof. Jura Hronca v Gočove, kde sme si vypočuli pekný výklad starostu obce a prezreli sme si náučný dokument o jeho živote. Expozícia v rodnom dome nás zaujala. Prezreli sme si aj dobovo zariadený ľudový dom a hospodársku budovu s poľnohospodársky náčiním a náradím , ktoré sa v tom období používalo. Druhou zastávkou v našom putovaní bol rodný dom spoluzakladateľa slavistiky, historika a básnika Pavla Jozefa Šafárika v Kobeliarove. Expozícia približuje život a tvorbu gemerského rodáka, jeho pôsobiská a posolstvá pre dnešok. Doplnená je o históriu baníctva, ktoré bolo zdrojom obživy obyvateľov Horného Gemera. Poslednú zastávku sme mali v rodnom dome zberateľa slovenských rozprávok, evanjelického kňaza Pa

• Posolstvo Vianoc

Chcem vrátiť čas o 3 roky dozadu,

spomienky na tie najkrajšie Vianoce sa mi sami vracajú.

Ležala som na posteli,

ale všetci po kope sme boli.

Vonku chladno a sneh,

chcem to späť teraz a hneď.

Ozdobený stromček, úsmev detí

poznáme to všetci.