• Ženy v komunite

20. 1. 2023

Projekt Ženy v komunite – od dobročinnosti k rovnocennej práci v komunitách je systémom opatrení a aktivít, ktoré systematicky vzdelávajú a zvyšujú povedomie o rodovej rovnosti.

Projekt Ženy v komunite  získal grant z Nórska  aj zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Cieľom projektu je začať diskusiu nielen v odbornej rovine  ale aj s mladými ľuďmi v rámci vzdelávania – o tom, ako je možné žiť bez predsudkov, rovnocenne a upozorňuje na stereotypy a predsudky.

Naša škola za  zapojila do tohto projektu  a pozvali sme na odbornú prednášku PhDr. Idu Želinskú , vedúcu poradenského centra Ženy ženám a sociálnu poradkyňu pre základné a špecializované sociálne poradenstvo. Veríme, že aj touto prednáškou  rozšírime u našich žiakov pohľad na rovnocennosť v živote.