• Prví dualisti na SOŠ techniky a služieb v Dobšinej

6. 7. 2022

V školskom roku 2021/2022 prvý krát ukončili svoje štúdium záverečnou skúškou v Strednej odbornej škole techniky a služieb, SNP 607, Dobšiná, žiaci odboru 2464 H strojný mechanik , ktorí vykonávali odbornú prax v rámci dualného vzdelávania v závode Kovostroj a.s. Dobšiná.

Žiaci počas praxe  získali pracovné zručnosti a návyky kooperátorov výroby na výrobnej linke. S praxou boli veľmi spokojní. Páčila sa im práca v závode, a preto že podpísali zmluvu o budúcej pracovnej zmluve zo závodom, chcú sa tam aj zamestnať. Výhodou  duálneho vzdelávania je, že študent po ukončení štúdia má možnosť sa hneď zamestnať.

V tomto roku ukončili štúdium aj žiačky odboru 6460 H predavač. Odbornú prax vykonávali v predajniach  COOP JEDNOTA a RADZIM POTRAVINY. Niektoré  z nich podali žiadosť o prijatie do predajní týchto reťazcov.

Študenti poďakovali vedeniu školy, učiteľom a majstrom odborného výcviku za ich 3. ročné pedagogické úsilie, ktoré  sa prejavilo na úspešnom zvládnutí záverečných skúšok. Škola plánuje aj v budúcnosti pokračovať v duálnom vzdelávaní so závodom Kovostroj a.s. Dobšiná a prevádzkami predajní v Dobšinej a okolí.